Pirms kāda laiciņa ūdenspīpes fanus kā zibens no skaidrām debesīm pārsteidza jauns, šķietami dīvains piedāvājums – iespēja pīpēt nevis tabaku, bet akmeņus. Jā, burti man vietām nav sajukuši, tiešām akmeņus. Agrāk par to neņēmos rakstīt, jo produkts bija ļoti sajūsminājis, bet Latvijā šo produktu piedāvāja tikai viens pārdevējs – negribējās, lai dēļ manām slavas dziesmām kādam rastos aizdomas par nopirktu reklāmu bez reāla seguma. Bet tagad viss kārtībā, piedāvājums jau kļuvis plašāks. Varu nu Jums izklāstīt savus novērojumus.

Jaunā produkta būtība ir visai vienkārša – tā pamatā ir poraini, labi absorbējoši akmentiņi, kuros līdzīgi kā tabakā tiek iesūcināts aromatizēts šķidrums. Karsējot akmeņus, tas izdalās no dūmiem brīva tvaika veidā, kurā nav veselībai kaitīgo degšanas galaproduktu. Tādējādi ūdenspīpes pīpēšana tiek padarīta vēl mazāk kaitīga, nekā tā ir jau tāpat, salīdzinot ar cigaretēm u.c. Šeit Jūsu organisms nesaņems ne nikotīnu, ne darvu, pat ne cukuru, nerunājot nemaz par tvana gāzi, ar kuru saindēšanās tomēr ir iespējama, lietojot tabaku – ja nepietiks prasmju, lai pareizi sagatavotu ūdenspīpi pīpēšanas pasākumam.

No sevis varu piebilst, ka šiem “akmentiņiem” ir vēl dažas īpašības, kuru dēļ esmu pārvarējis savu sākotnējo skepsi un atzinis tos par patiešām labu produktu. Pirmkārt, jau pašā lietošanas procesa sākumā iepriecina ērtais iesaiņojums.

Lietošanas ērtību uzlabot arī produkta komplektā ietilpstošā saliekamā plastmasas karotīte. Protams, ar metāla karoti būtu droši vien ērtāk, taču tas radītu citus apgrūtinājumus un sadārdzinātu produkta galīgo cenu. Arī šobrīd tas cenā jau tāpat apdzen tabaku, tomēr iemesli, kurus minēšu tālāk, ir man pašam likuši jau pārsvarā lietot tvaika akmeņus, nevis tabaku.

Būtiski liekas tas, ka tvaika akmeņus nav īsti iespējams pīpē ielikt par maz vai par daudz. Ja tabaku ieliekam par maz, pīpēšanas process var pat nesākties; savukārt, ja ieliekam par daudz, tā noteikti piedegs un sabojās mums visu prieku. Ar tvaika akmeņiem tas ir citādi – te materiāla apjoms nosaka gandrīz vai tikai pīpēšanas procesa ilgumu, kuru tādējādi var izstiept krietni vien garāku, nekā tas būtu iespējams ar tabaku. Man tas liekas jo sevišķi ērti, apkalpojot klientus ūdenspīpju pasākumos – daudz mazāka iespēja, ka kādam dūms sāks kost kaklā vai liksies esam bez aromāta. Jā, patiesi – tvaika akmeņu gadījumā dūmi ir diezgan kupli un aromāts jūtams ļoti labi, jo tā garšu nemazina neviens no tabakas degšanas blakusproduktiem.

Visbeidzot, pēc pīpēšanas ir ļoti viegli iztīrīt tabakas (jeb tagad jau jāsaka – akmentiņu) trauciņu – tajā atlikušais saturs ir sauss, ātri atdziest un vienkārši izberams. Atkal jau ērti.

Kopumā ņemot, es produktam ieliktu četrarpus acis no piecām, varbūt pat nedaudz vairāk. Katrā ziņā esmu par to pilnīgā sajūsmā – pilnas piecas vien tāpēc nelieku, ka reizēm tomēr sagribas veco, labo tabaku ar visu tās stiprumu, nikotīna devu un ķēpīgo sagatavošanas procesu, kurā daudz vairāk ir nepieciešamas īpašas prasmes un zināšanas par ūdenspīpēm. Jāsaka arī, ka tvaika akmeņu gadījumā pieejamo aromātu klāsts vēl nav tik plašs, kā varbūt gribētos, lai arī esot pieejami vismaz 20 paveidi. No tiem, ko pašam izdevies jau pagaršot, visi ir bijuši diezgan saldi, tāpēc vēl un vēl nāksies atgriezties pie tabakām, kuru vidū sastopami arī daudz rūgtāki aromāti (piemēram, manai sirdij īpaši tuvā noteiktu ražotāju mandarīnu tabaka). Bet jaunajam produktam noteikti vēl ir, kur augt, un nešaubos, ka ražotāji drīz mūs atkal pārsteigs ar ko jaunu.

P.S. ja uznāk kāre pastāstīt savu pieredzi ar šo produktu, laipni lūdzu forumā: http://www.shishaclub.lv/forums/viewtopic.php?f=11&t=34

ShishaClub.lv – virtuālais ūdenspīpes cienītāju nostūrītis, centralizēts praktiskās informācijas avots. Atrodams arī Twitter un Draugos. Tu vari uzdot savu jautājumu vai apspriest to forumā!

§ Pārpublicējot pilnībā vai daļēji šeit rodamo informāciju, atsauce uz ShishaClub.lv IR nepieciešama.

11 thoughts on “Pīpējam… akmeņus?!

 1. Kur iespējams iegādāties Latvijā? Vienīgā vieta kur norāda ražotājs ir http://www.steam.lv/ taču tur cena aizdomīgi zema, salīdzinot ar citiem interneta veikaliem Eiropā, kā arī kontakti norādīti nesaprotami.. Vari padalīties ar vietām un cenām? Cik ilgi tiek salīdzinot ar parasto (ierasto) tabaku?

  1. 1 – ražotāja pārstāvju lapa ir http://www.shiazo.lv, tirgo http://www.tombeer.lv – bet tur cenas ir pamatīgas. Es pats iepērkos piemājas veikaliņā, kur ir ar nelielu uzcenojumu, toties tuvu un parocīgi: https://foursquare.com/venue/27171071. Bet tevis norādīto arī esmu iecerējis pārbaudīt. Uz vēstulēm gan viņi neatsaucas, tā ka var gadīties arī kāda krāpniecība, nākotnē redzēs.
   2 – tas vairāk vai mazāk atkarīgs no lietotajām porcijām (atkal jau labi, ka var ielikt arī mazāk nekā tabaku, ja pīpē viens un/vai grib tikai mazliet). Man pašam likās, ka izgāja drusku ātrāk nekā tabaka, bet tas varētu būt izskaidrojams arī ar to, ka dikti patika un gribējās biežāk pīpēt 😀 Plašākiem eksperimentiem vēl nav atlicis laika.

 2. Ar akmeņiem ērtāk tajā ziņā,ka pēc tam var lietot atkal.
  Bet kopumā tabaka labāka, jo pietrūkst stipruma – akmeņi par viegliem liekas 😉

 3. 2Kristjans – steam.lv vairāk nedarbojās, pašlaik vienīgais oficiālais pārstāvis Latvijā ir shiazo.lv. Pats pa sevi produkts pieejams jau daudz kur, piem. veikalos “Cigari” alfā, galerijā centrs un molā (4,50Ls), gan arī Elvi (4,70Ls). Tombeer.lv veikalā Tallinas 36 to var dabūt pa 4,15Ls.

  pamēģināt pasmēķēt var prasīt vairākos kaljanu bāros, piem. “Hottabych” (kr. Barona 24/26), “Zen” (stabu 6), kā arī Apsaras tējas namiņos.

  vislabakās cenas drīz varēs dabūt superakcijas.lv, kur tas uz īsu brīdi būs pieejams pa 2,95Ls.

 4. Tikko nopirku Bigg firmas akmentiņus (izplatītājs Sia Avalons) Ventspilī TC Tobago tabakas veikaliņā par Ls 3,10. Cena protams šokēja, jo pirms tam visi, ko biju redzējusi maksāja ap 5ls, bet ceru, ka būs labi.

   1. Pilnīgi nekādas jēgas. Dūmu vispār nebija, garša knapi jūtama, vienīgais visa istaba smaržoja, bet tad labāk aizkūpinu vīraku.

 5. vienmēr, pīpējot akmentiņus, man un citiem sāk sāpēt nenormāli galva, nu nernormāli, tā, ka pat pastaigāt normāli nevar, kiur nu vēl padomāt…. kapēc tā ir?

  1. Parasti pēc ūdenspīpes pīpēšanas sāp galva, ja ir bijusi traucēta gaisa padeve un ir iestājies skābekļa bads. Pamēģini pilnībā atskrūvēt pīpes ventili, labi vēdināt telpu, ielikt mazāk akmeņus utt. Jautājums arī, kurus tieši akmentiņus mēģināji? Kad pīpēju “Shiazo”, bija viss ok, bet pēc “Bigg” arī vienreiz bija tā jokaini – var gadīties, ka kaut kas ražotāja pusē nav tā, kā vajag. Taču 100% to apgalvot nevaru, nav bijis desmitiem eksperimentu ar stabilu statistiku 🙂

  2. Nu jau vairākkārt bijusi arī pozitīva pieredze ar “Bigg” – tā ka noteikti ņemu atpakaļ iepriekš izteiktās šaubas par produkta kvalitāti. Iespējams, atšķiras krava no kravas katrā konkrētā veikalā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *