Protams, jebkura bieži lietota ierīce ir jāuztur darba kārtībā un regulāri jātīra, un arī ūdenspīpe te nav izņēmums. Kopšana tai nepieciešama ne tikai dūmu garšas dēļ, bet arī tāpēc, lai procesā nodrošinātu brīvu gaisa plūsmu un tādējādi neliktu tabakai aizdegties (kā rezultātā jūs varētu tikt pie mazāk patīkama rezultāta un efekta).

Šeit mēģināšu atklāt dažus “knifus”, kas noderēs efektīvai ūdenspīpes tīrīšanai. Jātīra faktiski ir katra pīpes detaļa atsevišķi, izņemot vienīgi varbūt ogles aizsargu un papildus aksesuārus.

Vispirms sāksim ar tabakas trauciņu – tas ir regulāri jāattīra no tabakas pārpalikumiem. Tur, protams, nekā sarežģīta nav – tikai jāatceras, ka vienmēr jānotīra arī tā iekšpuse, kur mēdz sakrāties no tabakas tekošais sīrups, kurš pēc tam ne tikai piešķir nevajadzīgus garšas efektus dūmam, bet arī var vienkārši noķēpāt Jums rokas un dažādas virsmas, uz kurām trauciņš tiks novietots.

Galvenie tīrāmie elementi ir pīpes metāla pamatcaurule un šļauka. Caurules tīrīšanai izmantojiet pīpes komplektā ietilpstošo aso birsti, kas ļaus noskrāpēt darvas un citus nosēdumus no tās sieniņām, pēc tam izdzenot cauri karsta ūdens strūklu. Savukārt, šļauka ir visgrūtāk tīrāmā pīpes sastāvdaļa. Parasti to rekomendē tīrīt bez ūdens izmantošanas, jo lētākās šļaukās mēdz būt iestrādāts kartons un citi mitrumā deformējošies/rūsējoši materiāli. Tomēr es ieteiktu no tā tik ļoti nebaidīties, jo pīpes šļaukā arī paliek ļoti daudz kaitīgu nosēdumu, no kuriem nepieciešams atbrīvoties. Izmantojot ūdeni, Jūs varbūt gan samazināt šļaukas “dzīvi”, toties pagarināsiet savējo. Jebkurā gadījumā pie vidēji intensīvas pīpes lietošanas šļauka labi kalpo kādu gadu vai varbūt nedaudz ilgāk, pēc tam iesaku mainīt.

Vēl viena metode, kuru var izmantot šļaukas tīrīšanai, kā arī varbūt metāla konstrukcijai – var pārvarēt slinkumu un ar visu minēto doties līdz tuvākajam benzīntankam, lai izpūstu netīrumus ar gaisa strūklu no kompresora. Šļauku pirms tam kārtīgi jāpapurina un jāpaloka, lai netīrumi atlīmētos no tās virsmas (kas gan atkal var samazināt tās kalpošanas ilgumu, jo var salūzt tajā iestrādātā stieple, kas nodrošina šļaukas stingrumu).

Tāpat esmu lasījis, ka daži izmanto to pašu metodi, ko armijnieki lieto, lai tīrītu šautenes – pie vismaz 2 reizes par šļauku garākas makšķerauklas piestiprinot nelielu kokvilnas strēmelīti un pēc tam izvelkot to cauri šļaukai. Tomēr pats neieteiktu eksperimentēt ar šo metodi, jo gadījumā, ja šī lupatiņa kaut kur iesprūdīs un Jūs nejauši pārrausiet auklu – vairs to tāpat vien dabūt ārā nebūs iespējams.

Pēdējais, ko parasti vēl atceras, ir stikla kolbas mazgāšana – ar to var rīkoties kā ar jebkuru citu stikla trauku. Ja šķiet, ka pīpējot saglabājas kāda piegārša, kolbu var izkodināt ar spirtu vai kādu no stiprajiem alkoholiskajiem dzērieniem (ja nav žēl, hehe).

Taču ir vēl viena detaļa, kuru nereti aizmirst iztīrīt, taču tieši tā bieži vien pēc tam sabojā pīpēšanas procesu – tas ir ventilis pīpes metāla daļā. Ļoti vēlams ir notīrīt gan tā atveri, gan atsevišķi to noslēdzošo bumbiņu. Starp citu, minētās ventiļa atveres tīrīšanai ļoti labi noder ausu tīrāmie kociņi – tikai uzmanīgi jāseko, lai no tiem nenomaucas vate (var to nedaudz iepriekš samitrināt). Tieši tad, ja tas ilgi nav tīrīts, var sākties tās neizskaidrojamās problēmas ar piedeguma garšu (kas rodas tāpēc, ka ir traucēta gaisa plūsma caur aizsērējušo ventili).

Īsumā viss – taču vienmēr, kā jau parasti, atliek vieta arī personīgiem eksperimentiem! Ja izdodas kas interesants un noderīgs – pastāstiet arī man.

ShishaClub.lv – virtuālais ūdenspīpes cienītāju nostūrītis, centralizēts praktiskās informācijas avots. Atrodams arī Twitter un Draugos. Tu vari uzdot savu jautājumu vai apspriest to forumā!

§ Pārpublicējot pilnībā vai daļēji šeit rodamo informāciju, atsauce uz ShishaClub.lv IR nepieciešama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *