Laiku pa laikam atkārtoti nākas dzirdēt jautājumu par to, vai ūdenspīpes izmēram īsti ir nozīme – esmu par to gan jau kādreiz rakstījis, taču atkārtošana nenāks par skādi.

Sāksim ar pamatlietām. Kur tad īsti izpaužas starpība? Jāatceras fakts, ka ūdenspīpei ir divas pamatfunkcijas – dūmu atdzesēt un dūmu attīrīt. Pirmajai efekts ir pamanāms uzreiz, bet otrai diemžēl nē, tāpēc daudzi rezultātā kļūdaini secina, ka maza pīpe ir ne sliktāka par lielo – tā pati labā garša, lielie dūmi utt. Bet otrā aspekta kvalitāte var kļūt pamanāma tikai pēc gadiem, kad sāks klibot veselība…

No ūdenspīpes apmēriem diezgan tieši atkarīga ir Jūsu ieelpotā dūma tīrības pakāpe. Protams, arī no pīpētāja vispārējām prasmēm, taču tas jau ir cits stāsts. Bet attīrīšanas procesi ūdenspīpē, lai cik vienkārša šķistu tās uzbūve, notiek vairākās pakāpēs.

Vispirms jau tabakas trauciņš – tajā Jums pašam ļoti uzmanīgi jāiepilda tabaka tā, lai rezultātā tā kustu, nevis degtu. Tabakas degšana ved pie tvana gāzes veidošanās, kuras piejaukums dūmam Jūsu organismam it nemaz nav nepieciešams. Starp citu, tieši tā ir visbiežākais iemesls, kāpēc cilvēkiem pēc ūdenspīpes pīpēšanas mēdz sāpēt galva. Protams, var izmantot arī tvaika akmeņus, tad process būs vieglāks.

Nākamais posms ir pīpes metāla virsdaļa – tievā caurule, uz kuras sienām Jūs jau vēlāk tīrīšanas laikā paši varat redzēt netīro nosēdumu kārtu. Matemātika ir vienkārša – jo garāka būs šī caurule, jo vairāk netīrumu dūms pazaudēs ceļā pa to.

Savukārt, no ūdens kolbas apmēra atkarīgs, cik daudz ūdens vai cita šķidruma Jūs varēsiet ieliet dūma galējai filtrēšanai – mazākās kolbās tas nereti tiek upurēts, mēģinot palielināt dūma porcijas veidošanās telpu.

Visbeidzot, pīpes šļauka. Neskatoties uz to, ka dūmam ir notikušas jau vairākas filtrācijas, arī šļaukā vēl paliek pēdējie nosēdumi, tāpēc uz to attiecas iepriekš pieminētā “garuma matemātika”.

ShishaClub.lv – virtuālais ūdenspīpes cienītāju nostūrītis, centralizēts praktiskās informācijas avots. Atrodams arī Twitter un Draugos. Tu vari uzdot savu jautājumu vai apspriest to forumā!

§ Pārpublicējot pilnībā vai daļēji šeit rodamo informāciju, atsauce uz ShishaClub.lv IR nepieciešama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *