Kā allaž esmu uzsvēris līdzšinējos rakstos – ūdenspīpei ir divas galvenās funkcijas, dūmu attīrīt, rūpējoties par Jūsu veselības ilgāku saglabāšanu paciešamā stāvoklī, un dūmu atdzesēt, lai padarītu to tīkamāku ieelpā. Šoreiz mazliet plašāk runāšu tieši par otro no minētajām.

Standarta variantā dūmu dzesē ūdenspīpē ielietais ūdens – tāpēc vēlams izmantot aukstu, pievienot tam ledu vai pat kādu laiciņu pirms pīpēšanas paturēt attiecīgo trauku ledusskapī. Taču ir arī vesela rinda papildus metožu.

Pats ar tām neesmu tik plaši aizrāvies, tāpēc visas šajā rakstā izmantotās ilustrācijas diemžēl nāk no svešiem eksperimentiem, tomēr nākotnē ceru kādreiz tikt arī pie savām. Bet pagaidām – ņemiet par labu, kā ir.

Jau samērā ierasti risinājumi ir speciālais ledus trauks uz ūdenspīpes pamatnes (zem ogļu šķīvja)…

01

…vai tabakas trauciņš ar dobu vidu, kurā var ieliet ūdeni un pirms pīpēšanas sasaldēt.

02

Jaunākas metodes paredz atvēsināt dūmu daudz tuvāk ieelpas momentam, tas ir, ūdenspīpes šļaukā. To panāk, piemēram, izmantojot specializētas šļaukas ar iebūvētām vai atsevišķi ievietojamām ūdens kapsulām, kas attiecīgi ir tāpat jāsaldē pirms lietošanas. Viens no šādiem piemēriem redzams nākamajā attēlā.

03

Dizainiski interesants risinājums šajā sektorā šķita „Mistique” produkcija (attēls zemāk), jo izskatījās, ka tā ir darināta no stikla – kas, protams, tūdaļ padarītu to ļoti trauslu. Tomēr izrādās, ka izmantotais materiāls ir plastikāts, un tas var savukārt mazināt, tā teikt, estētisko efektu.

04

Tīri no praktiskā viedokļa labs varētu būt „Soguk” risinājums (pēdējais attēls) – tas neizskatās tik trausls un, cik saprotu, ir savietojams ar lielu daļu šļauku pa tiešo vai caur īpašu adapteri. Tas ir, nav jāpērk jauna, dārgāka šļauka ar risku, ka tā drīz varētu nolietoties.

05

Starp citu, viena vienkārši realizējama metode, kā dabūt vēsāku dūmu, ja nav naudas vai vēlmes krāmēties ar šādām ietaisēm, ir – izmantot difūzeri. Faktiski tā ir noslēgta uzmava ar daudziem caurumiņiem uz ūdenspīpes pamata caurules tā gala, kurš tiek iemērkts ūdenī, un to var izgatavots pats. Attiecīgi, dūms ūdenī sadalās daudzās sīkākās porcijās, kuras intensīvāk saskaras ar ūdeni un tādējādi ātrāk atdziest.

Taču noteikti Jums ir arī savas – pavisam atšķirīgas metodes. Aicinu dalīties ar tām komentāros!

ShishaClub.lv – virtuālais ūdenspīpes cienītāju nostūrītis, centralizēts praktiskās informācijas avots. Atrodams arī Twitter un Draugos. Tu vari uzdot savu jautājumu vai apspriest to forumā!

§ Pārpublicējot pilnībā vai daļēji šeit rodamo informāciju, atsauce uz ShishaClub.lv IR nepieciešama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *