Nereti sastopams ūdenspīpes rituāla elements ir karstas tējas kanniņa, ko ar vai bez papildus maksas pasniedz kopā ar pīpi. Tomēr, neskatoties uz procesa rituālo un noskaņas pusi, tam ir vēl arī visai tieša, praktiska nozīme.

Runājot par virsrakstu – tam nav sevišķas nozīmes. Atcerējos vien, ka pirms kāda laiciņa manā plauktā bija sastopams tieši tāds lērums dažādu tēju. Protams, toreiz tam bija sevišķs pamatojums (dēļ dāvanas laba drauga 30-gadē, kurā tas saņēma attiecīgo skaitu tēju: pa vienai par katru gadu), ikdienā es tādus rekordus neuzstādu. Taču tēja nenoliedzami ieņem manā dzīvē sevišķu vietu, lai arī nekāds tās eksperts tāpat neesmu, tikai pieticīgs patērētājs.

Kā jau minēju, tējas dzeršanai pie ūdenspīpes ir praktiska nozīme – tā palīdz kompensēt ūdenspīpes iespaidu uz organismu, neļaujot pīpētājam pārāk apdullināties, ja kādu iemeslu dēļ viņš nav bijis gatavs ūdenspīpes radītajiem efektiem, piemēram, ja ir problēmas ar asinsspiedienu vai tml. Ūdenspīpes pīpēšana pazemina asinsspiedienu, savukārt, tēja palīdz to regulēt. Zaļā vai melnā tēja šajā gadījumā var izrādīties par stipru, toties dažādas sarkanās der ļoti labi, kā arī augļu tējas, kuras var saskaņot ar lietojamo tabaku.

Pats jo īpaši esmu iecienījis Rīgas “Chado” veikaliņos nopērkamo meža zemeņu un piparu tēju, kā arī dažādus Rooibos tējas paveidus. Ja ar asinsspiedienu viss ir kārtībā un ir sevišķi meditatīvs noskaņojums, var kombinēt ūdenspīpi ar balto tēju vai vispār sabāzt visu pieejamo krājumu mugursomā un doties pie sava personīgā guru pēc konsultācijas. Savukārt, pie manis lai paliek tie, kas kāro pēc kāda piezemētāka padoma.

Ja tēja ir atdzesēta, to var lietot arī kā pīpes pamatšķidrumu ūdens vietā, iespējams, pievienojot arī ledu. Šeit gan es varētu ieteikt zaļo tēju – kurai var pievienot citrona gabaliņus vai piparmētru lapas (vai kombinēt lietojamo tabaku ar piparmētru tabakas piedevu).

Vienīgais, ko nekādā gadījumā nevajadzētu darīt – nemēģiniet tēju lietot tabakas vietā! Šādā veidā varat operatīvi tikt pie sirdslēkmes…Toties ārpus tā ir pieļaujamas visdažādākās kombinācijas – ūdenspīpes pīpēšana vienmēr ir improvizācijas un eksperimentu ceļš, kurā savai gaumei atbilstošāko atradīsiet tikai pats.

ShishaClub.lv – virtuālais ūdenspīpes cienītāju nostūrītis, centralizēts praktiskās informācijas avots. Atrodams arī Twitter un Draugos. Tu vari uzdot savu jautājumu vai apspriest to forumā!

§ Pārpublicējot pilnībā vai daļēji šeit rodamo informāciju, atsauce uz ShishaClub.lv IR nepieciešama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *